Alternatif Eğitim Sistemleri, Melike Gökçen

0

Eğitim bilinci günümüzde giderek artmakta ve insanlar en iyi yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğuna kanaat getirmektedir. Hatta dünyada bu bilinç çerçevesinde alternatif eğitim sistemlerine olan ilgi giderek artmaktadır. Montessori, Reggio Emilia, Waldorf bu isimlerden sadece birkaçıdır. Hepsinin temelinde ise küçük yöntem farklılıklarıyla beraber çocuğun kişiliğine saygı, inisiyatif ve konsantrasyon, ne istediğini bilme, kendi ihtiyaçlarını giderebilme, bireysel farklılıkları geliştirme, çocuğun kendini farklı dillerde ifade etmesi (resim, şiir, müzik, kil, drama, oyun gibi) sorun çözme becerisini geliştirme, doğayla iç içe olma, kendi iç saygısının gelişmesi gibi çocuk için aslında hayati temel donanımlar vardır. Günlük hayatın koşturmacası içinde çoğumuz aslında çocuğumuzun hak ettiği ilgi ve eğitimi ihmal ediyoruz. Beslenmesine ve sağlığına gösterdiğimiz özen kadar çocuklarımızın kişisel yeteneklerine ve şahsiyetinin gelişimine önem verebilsek eminim gelecek nesiller çok daha bilinçli, ne istediğini bilen ve geleceğe yön verebilen yetişkinlerin olacaktır. Minik yüreklerin en temel ihtiyacı olan sevgiyi koşulsuz olarak sunabilirsek, kişiliğini ve kabiliyetlerini keşfedip geliştireceği profesyonelce hazırlanmış ortamlar sunabilirsek onlardaki değişim ve gelişimlere inanmayacaksınız…

Bu konuda biz de uzman danışmanlarımızla birlikte farklı etkinliker üzerinde çalışmaya devam ediyor ve çoklu zekayı destekleyen alternatif eğitim sistemleri ışığında yavrularımızın her türlü gelişimini destekleyen profesyonel atölyelerimiz ile hizmet veriyoruz.

Hareket Atölyesinde çocukların kaba motor, denge ve hareket gelişimleri destekleniyor, Sanat Atölyesinde dünyaca kabul görmüş Reggio Emilia sistemiyle doğal malzemelerle ışıklı masa, aynalı masa, vitray, ahşap sanatları ve kum etkinlikleri yer alıyor; Seramik Atölyesinde ince motor gelişiminin desteklenmesi ve yaratıcılığın gelişmesi hedefleniyor; Mutfak Atölyesinde çocuklar eğlenceli atıştırmalıklar hazırlıyor ve yiyor; Drama Atölyesinde potansiyellerinin farkına varıyor ve kendilerini iyi ifade etmeleri ve sosyal becerilerinin güçlenmesi hedefleniyor; İngilizce Atölyesinde hareket merkezi ve oyun atölyesi eşliğinde eğlenceli içerikler; Müzik ve Ritim Atölyesinde müzik ve ritmin; beyin, kulak ve ellerle koordinasyonu, konsantrasyon süresini arttırma ve hafızanın gelişimi sağlanıyor, Dikkat ve Algı Atölyesinde ise; işitsel, görsel ve dokunsal çocuklarımızı keşfetmek ve ihtiyaçları olan alanlarda destekleniyor.

Ceceli Çocuk Atölyesi olarak siz kıymetli velilerimizi sıcak bir sohbet ve kahve için bekliyoruz.

 

Leave A Reply