2016’nın son sayısından merhaba…

0

Sonbaharın etkisiyle doğadaki etkileyici görsel değişim kendini göstermeye başladı. Karadeniz’in tüm güzelliklerine sahip Ereğli’mizde de yeşil ve kahverenginin her tonunu görmek ve bu ortamın keyfini çıkarmak mümkün. Siz de hafta sonları vakit buldukça civar köyleri gezme fırsatı yaratabilir veya şehir merkezinde, sahil kenarında yada Erdemir Lojmanlarında yürüyüşe çıkarak kendinize vakit ayırabilirsiniz…

Yeni yıl öncesinde, Kasım-Aralık sayımızla yine sizlerin karşısındayız. Hazırlık sürecinde ekip olarak büyük bir özen ile çalışarak 5.sayımızda farklı konu ve konuklarla sizleri buluşturduk.

Öncelikle “İçimizden Biri” bölümünde, yine mesleklerinde başarı Ereğli’li dostlarımız konuğumuz oldu. Bu sayımızın sürpriz konuğu ise; Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin.

Baş Köşe bölümünde; Ereğli’nin başarılı ve saygın iş adamlarından Hayrettin Aksoy; kendisiyle gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbette, geçmişini ve mesleğinde yaşadığı tecrübeleri bizimle paylaştı.

Bu sayımızda yine farklı konularda farkındalık yaratabilecek köşe yazıları sizleri bekliyor. Ayrıca “Eskilerden Kim Kaldı” Bölümünde; torunu Seda Kolsuz, Çanakkale Zaferi Gazilerinden Kolsuz Ahmet Ağa’yı ve anılarını anlattı. Seyahatname bölümünde ise restore edilen ve Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesine dönüşen Cıbıroğlu Konağı birlikte gezdik.

Bu sayımızda, farklı kuşakları ve yaşadığı sorunları güzel bir dille anlatan Evrim Kuran’ın TEDx konuşmasını özellikle okumanızı tavsiye ediyorum. .

Yeni yıldan itibaren farklı sürprizlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz. Bunlardan biri dergimizde yer alan konulara ait videoları artık düzenli olarak “67300 TV” Youtube kanalımızda bulabilecek, sokakta dolaşırken her an “67300 Sokakta” ekibinin keyifli soruları ile karşılaşabileceksiniz.

Şimdi ise sizi yeni sayımızla baş başa bırakıyorum.

Keyifli okumalar…

“Delilik; sürekli aynı şeyleri yapıp, her defasında farklı sonuçlar beklemektir.”
Albert Einstein

Leave A Reply