Lezzetli balığın vazgeçilmez adresi… Engin Balık

0

1984 yılından itibaren balık satışı yapan Engin Balık, 1999 yılından bu yana restoran olarak da Kdz. Ereğli halkına ve şehir dışından gelen turistlere hizmet veriyor. Bozhane ve Ofis Yolu’nda olmak üzere iki şubesi bulunan Engin Balık, Ereğli’nin en çok tercih edilen mekanları arasında yer alıyor.

Ofis Yolunda yer alan Engin Balık Restaurant; aynı anda iç mekanda ortalama 120, dış mekanda ise 160 kişi ağırlayabiliyor. Özellikle gün batımı eşliğinde, keyifle vakit geçirebileceğiniz bahçe bölümü, turkuaz mavisi beyaz konseptiyle her mevsim rahatlıkla oturabileceğiniz konfora sahip.

Deneyimli personel, sunum, ürün kalitesi ve hijyen ile birlikte hizmet kalitesinin üst seviyede olduğu mekan, hafta içi ve hafta sonu öğlen 11:00’de hizmete başlarken, kapanış saati ise müşterinin durumuna göre 00:00’dan sonra geç saatlere kadar devam edebiliyor.

Sevdiklerinizle yada grup organizasyonlarınızla birlikte geldiğiniz mekanda özel günlerde canlı fasıl eşliğinde, diğer günlerde Türk Sanat Müziği eşliğinde yemek yeme imkanı bulabilirsiniz.

Mutfağında çoğunlukla mevsimine göre balık ve deniz ürünleri ağırlıklı olmakla birlikte; balık dışında ızgara çeşitleri, köfte, bonfile, et sote ve sac kavurma da bulunuyor. Mevsimine ve önceden belirtilen talebe göre balık çorbası, balık köftesi, balık mantısı, balık kokoreç ve hatta balık kebabı bile yapılabiliyor. Balık ve et ürünlerinin yanında her gün 15-16 çeşit mezenin de yer aldığı Engin Balık’ta, midye dolma, karides, kalamar çeşitleri de bulmak mümkün. Ayrıca lezzetli bir yemek sonrasında tatlı tercihinizi kabak tatlısından yada yaz aylarında dondurmalı irmik tatlısından yana kullanabilirsiniz…

İşletme sahibi Engin Bey, hizmet kalitesinin yüksek olmasını; müşterilerine sunduğu balıkları her sabah erkenden özenle taze taze almasına, usta aşçıların ve personelin yıllardır restoranında birlikte hizmet vermesine bağlıyor. Engin Balık’ta çalışan en yeni personel bile 7 yıldan beri mekânda hizmet veriyor.

Leave A Reply