Didem DEMİRCİ AYDIN > Zorlu Center Genel Müdürü

0

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
Eğitim hayatıma TED Karadeniz Ereğli Koleji’nde başlayıp, Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi’nde sürdürdüm. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldum. Üniversitede okuduğum dönemde bir yandan da iş hayatına adım attım. İş hayatıma 1994 yılında Işıklar Menkul Kıymetler’de başladım, üniversiteden mezun olduktan sonra beş yıl boyunca kendi kurduğum şirkette devam ettim. 2002 yılında profesyonel dünyaya geri dönme kararıyla Kipa’da AVM Finans Uzmanı ve Kiracı İlişkileri Sorumlusu olarak çalışmaya başladım. 11 yıl boyunca görev yaptığım Kipa’nın ardından 2013’te Jones Lang Lasalle’de Gayrimenkul Direktörü olarak çalışmaya başladım. Zorlu Center’in açılış süreci ve yönetiminin yanı sıra, Gebze Center, Sanko Park, Armada, Demirpark gibi AVM’lerin yönetim danışmanlığını yaptım. 2015 yılından bugüne Zorlu Center’da Genel Müdür olarak çalışmaya devam ediyorum. İş hayatımın yanı sıra, TED Kolejli İşadamları Derneği’nde üyesi olarak derneğin çalışıyorum, yine sektörümüzün çatı örgütlerinden Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nde de çalışmalarımı sürdürüyorum.

En son ne zaman Ereğli’ye geldiniz? Bu süreçte Ereğli’de nelerin değiştiğini düşünüyorsunuz?
Ereğli benim hayatımın en güzel dönemlerine tanıklık etmiş bir yer. Bildiğiniz üzere ailem de hala Ereğli’de yaşıyor.Beldenin efsanelerinden birisi olan ve Ereğli’de yaşayan hemen herkesin bildiği Mega Mefruşat halen ailem tarafından işletiliyor. Ben de kendilerini ziyaret etmek amacıyla fırsat buldukça gelmeye çalışıyorum. En son ziyaretimi bundan 6 ay önce yaptım, umuyorum yakın zamanda yeniden gelme fırsatı bulurum.

Ereğli’nin en çok neyini özlüyorsunuz?
İnsanın hayatındaki en güzel anlar ve dostlukların gençlik yıllarına ait olduğunu düşünüyorum. Gençliğimi Ereğli’de geçirmiş olmaktan da gerçekten büyük mutluluk duyuyorum. Sanıyorum en çok okul çevremi ve eski dostluklarımı özlüyorum. Biz gençliğimizi o kadar rahat bir ortamda, o kadar güzel dostluklarla geçirdik ki o günkü kazanımlarımız bugün hayatımızın her alanına yanısyor. Bugün olduğum yere gelmemde, gençliğimde okul ve dostluklar sayesinde edindiğim özgüvenin çok büyük bir yeri olduğunu düşünüyorum.

Ereğli ile ilgili hatırladığınız yada unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?
Hayatımın 18 yılına tanıklık eden Ereğli, aslında unutamadığım pek çok anının da ev sahibi… Ama Göztepe’de Erdemir güvenliklerinin bizleri kovalaması heralde en unutamadıklarım ve tebessümle andıklarım arasında yer alır. Biz gençliğin de verdiği heyecanla taşkınlık yaparken onlar da bizi kovalayıp bizi Göztepe Lojmanları’ın dışına çıkarırdı. Sonrasında da Serhan Dervişoğlu’nun ya da Başar Günyel’in babası devreye girer bizi yine lojmanlara geri aldırırdı..

Ereğli denildiğinde aklınıza gelen 3 şey nedir?
Elbette önce ailem.. Sonrasında az önce de bahsettiğim gibi arkadaşlıklarım, dostluklarım ve de dünyaca ünlü Osmanlı Çileği…

İşinizin dışındaki vakitlerinizde neler yapmaktan hoşlanırsınız?
İşimin dışında kalan vaktimin büyük çoğunluğunu kızım İpek ile geçirmekten çok büyük keyif alıyorum. 17 yaşında bir kız sahibi olmak ve onunla planlar yapmak insana eski çılgınlıkları yaşamak ve genç kalmak için inanılmaz değerli bir fırsat sunuyor.

Hayatta sizi en mutlu eden şey nedir?
Hayatta en çok etrafımdaki insanlarla mutlu oluyorum. Çevrenizdeki insanların sizin de ruh halinizi ve enerjinizi doğrudan etkilediğine inanıyorum. Bir süredir negatif elektrik aldığım insanları kendimden ve çevremden uzak tutuyorum. Onlarla arama koyduğum mesafeler bile üzerimdekistressi azaltırken beni rahatlatmaya yetiyor. Bununla beraber kızımın okuldaki başarıları, benim iş hayatımda elde ettiğim başarılar da kişisel mutluluğumda çok önemli yer oynuyor. Her gün önce aileme ve sonra öğretmenlerime beni iyi yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum.

 

Leave A Reply