Zumbanın Tarihçesi, Elif Koç

0

Alberto Beto Perez, aerobik eğitmenliği yaptığı derste müzik kasetlerini unutur ve arabasındaki klasik salsa merenge müziklerinden oluşan doğaçlama bir ders yapar ve çok beğenilir… Başarıyı yakalayan Perez, demo cd’leri üretilir dünyaya yayılmaya karar verir….

Bilmeyenler için ZUMBA nedir?

ZUMBA; dinamik, heyecan verici, coşkulu ve kıpır kıpır müzikler eşliğinde dans adımları kullanılarak yapılan Latin esintili dans-fitness dersidir. Kısacası ZUMBAdans ile fitnessın birleşiminden oluşan bir kardiyo programıdır. Her ZUMBA dersi bir parti tadında geçer ve katılımcılar dersin nasıl geçtiğini anlamadan hem kalori harcamış hem dans adımlarını öğrenmiş hem de eğlenmiş olarak dersten ayrılırlar. Zayıflatması, forma sokması ve dans adımlarını farkında bile olmadan öğrenilmesinin yanında ZUMBA çok eğlencedir.

Zumba Fitness’ın faydaları nelerdir?

Zumba’nın birçok faydası var kısaca saymaya çalışırsak; Bir kere Zumba yaparak yüksek kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı olur. Zumba’yı öğrenirken gözünüz korkmaz. Rahat bir öğrenim ortamı sağlar size… Şekilli bir vücuda sahip olursunuz. Farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırmış olursunuz. Stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz. Kalbinizi ve ciğerlerinizi güçlendirirsiniz. Dans figürlerini öğrenip geliştirdikçe kendinize olan güveninizi de geliştirirsiniz.Rutin sporlardan sıkılan ama formunu korumak isteyen stresten uzaklaşmak isteyen herkesi zumba yapmaya davet ediyorum…..

*Hem eğlenir hem spor yaparsınız..
*Ritim duygularınızı geliştirirsiniz…
*Dersler parti havasında geçer..
*Sağlıklı bir yaşam sunar…

Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen birisi haftada kaç saat bunu yapmalı?

Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen birisinin haftada en az 2 gün ve düzenli olarak gelmesi gerekiyor. Bir derste ortalama 500 ila 800 arasında kalori harcanıyor. Düzenli bir diyet ile desteklenirse kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilir…

Leave A Reply