“…Posta Kodu 67300 Ereğli Zonguldak”

0

Herkese merhaba;

Kasım ayından bu yana ajansta, ofiste ve kütüphanede üzerinde titizlikle çalıştığımız, “67300 Karadeniz Ereğli Kültür, Sanat ve Yaşam Dergisi” ile sizlerle buluşmanın mutluluğu içindeyiz.

Dergimizde yer alan içerik, konu ve konuklarımızla, asıl amacımız; kentimizin üzerindeki bu puslu havayı aralayıp; birbirimize her sayıda biraz daha “yakın” olmak; her yeni sayıda “merakla” bekleyeceğiniz içeriklerle bize, geçmişimize ve memleketimize ait keyifli bilgileri gelecek nesillere bırakmak…

Projemizle ilgili mesai harcamaya başladığımız ilk andan itibaren, ne kadar nitelikli ve zengin bir kültüre, tarihi geçmişe ve insan hikâyelerine sahip olduğumuzun bir kez daha farkına vardık. Başlangıçta farklı fikirleri ile bizi destekleyen dostlarımızla bir araya gelerek, dergimizi en ince ayrıntısına kadar planladık ve kentimizin sahip olduğu değerlerle birlikte, uzun yıllar kütüphanenizde saklayabileceğiniz bir yayın olması için çok titiz davrandık.
Alışılmışın dışındaki görsel tasarımı ve 108 sayfadan oluşan sayfa içeriği ile hazırladığımız Dergi 67300’de; severek takip edeceğiniz birçok bölümün dışında, her yeni sayıda, merak ettiğiniz yada yakından tanıdığınız farklı meslek ve yaştaki Ereğli’li dostlarınızla da karşılaşabileceksiniz.

“Tek Kare” de başarılı fotoğrafçıların Karadeniz Ereğli fotoğraflarını,
“İçimizden Biri” nde; bir zamanlar Ereğli’de yaşamış ve sahip olduğu bize özgü değerlerle şimdi dünyanın herhangi bir yerinde, başarılı bir şekilde hayatlarını sürdüren “Ereğlili” dostlarımızın hikâyelerini,
“Baş Köşe”de Ereğli’de gerçekleştirdikleri çalışmaları ile iz bırakan insanları,
“Meslekler”de, her gün karşılaştığımız ve hayatınızın yoğunluğundan fark edemediğiniz dostlarımız ile meslekleri hakkında gerçekleştirdiğimiz sohbetleri,
“Köşe Yazıları”nda; Ereğli’de yaşayan ve farklı alanlarda mesleklerinde başarılı olan tecrübeli insanların paylaşımlarını,
“Eskilerden Kim Kaldı”da Eski Ereğli’yi, sadece fotoğraflarla değil, bizzat o dönemlerde yaşayan büyüklerimizin anılarını bulabileceksiniz.

Bunlar dışında; iki ayda bir sizlerle buluşacağımız her sayıda mini anketler, gezilecek yerler, mekanlar, özel konular, sivil toplum kuruluşlarının örnek projeleri, etkinlikler, karikatürler ve bunun gibi pek çok konuyu sığdırdığımız dopdolu bir dergiyi sizlerle paylaşıyoruz. Bizlerle paylaşacağınız olumlu/olumsuz her yapıcı eleştiriden mutlu olacağımızı da özellikle belirtmek isteriz.

Farklı bölümlerimizle Ereğli, Türkiye ve Dünyadan konuları sayfamıza taşırken, ana temamızı her zaman “Ereğli” olarak belirleyeceğiz. Kısacası biz, sizin olan bu kenti, doğru fotoğraflarla, bize ait konu ve insanlarla, ve tamamen olumlu bir bakış açısıyla yine size sunmak istiyoruz.

Karadeniz Ereğli’yi seviyoruz…

Hep birlikte…

Sevgiyle kalın.

67300 Ekibi

Leave A Reply