Göztepe’de yepyeni bir restaurant, Mela Rossa…

0

Sıcacık farklı konsepti ile yeni bir mekan daha aramıza katıldı. Açılalı 2 ay olmasına rağmen pizza ve et menüleri ile öne çıkan Mela Rossa’yı sizler için keşfettik. ‘Mela Rossa’, İtalyancada ‘Kırmızı Elma’ anlamına geliyor…

Mella Rossa’ya bahçe içinden geçerken, ne kadar huzurlu bir ortama giriş yaptığınızı hissedebiliyorsunuz.Modern tarzda dekore edilmiş mekanda, ev rahatlığında masalar ile geniş ailenizle yada arkadaş grubunuzla geldiğinizde oturabileceğiniz 8 kişilik geniş ahşap bir masa da yer alıyor. Konsept konusunda titizlikle çalışılan mekân, menüde de Ereğlililerin damak tadına uygun lezzetler için mutfakta farklı lezzetler deneyerek hazırlanmış. İtalyan altyapısıyla oluşturulan menü ayrıca Dünya mutfağının özel seçilmiş lezzetleri ile süslü… Mekanda her damak tadına uygun yemek mevcut.. Meksika mutfağından Fajita, elyapımı İtalyan Pizzaları, Türk Mutfağından Çökertme Kebabı da Mela Rossa’da karşılaşabileceğiniz lezzetler arasında. Farklı tatlıların da yer aldığı mekanda, adına özel harika elmalı tatlılar da yer alıyor.

Özel dekoru kadar mekânı sevdiren bir diğer özellik de; personeli ve işletmecisinin ilgisi, özverili çalışması. Mekanda 11 personel çalışıyor. Güleryüzlü, presentabl üniversite öğrencilerinin servis elemanı olarak hizmet verdiği Mela Rossa’da menüyü Ereğlililer için hazırlayan ve sunan ise Ayşegül Şef, aslen Alaplılı. Uzun yıllar İstanbul’da yiyecek içecek sektöründe çalışan Ayşegül Şef en son Unilever’de danışman şef olarak görev yapmış ve tüm yemek ve tatlıları profesyonel bir elden çıktığını kanıtlar nitelikte. Ancak en güvendiği yemek Dana Bonfile Lokum. Ereğlililerin bu lezzette eti başka bir yerde yiyemeyecekleri konusunda da hayli iddialı.

Mela Rossa işletme sahibi Serdar ve Meltem Şişman’ı en çok mutlu eden konulardan biri de; yine üst bölümde kendilerinin işlettiği Ereğli Athletic Club’tan çıkan sporseverlerin de dengeli beslenmek adına restoranlarını tercih etmesi olmuş. Keyifli bahçesi ile birlikte özenle oluşturulmuş bu modern atmosferde hem iş, hem de özel yemeklerinizi lezzetli bir deneyime dönüştürebilirsiniz. Kış mevsiminde 09:00-22:00 saatleri arasında açık olan restoranda baharın gelmesi ile birlikte kapanış saatleri uzayacak. Yaz aylarına doğru farklı sürprizleri ile bizleri şaşırtmayı planlayan Mela Rossa, hizmet kalitesi ve tarzıyla uzun zamandır yokluğunu hissettiğimiz alternatif bir mekana daha kavuştuğumuz anlamına geliyor.

Müftü Mah. Uzunkum Cad. No: 15/1 Göztepe / Kdz. Ereğli
Tel: +90 372 312 43 44
Web: www.melarossa.com.tr
09:00 – 22:00
Kapalı Alan, Bahçe

Leave A Reply