Sertaç DOĞANAY, Doktor/Sosyal Medya Uzmanı

0

Bize biraz kendinizden bahsedermisiniz?

1975 yılında Zonguldak’ta doğdum. 1992’de Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’nden mezun oldum, ardından da İstanbul Tıp Fakültesi’nde okudum. 2001’de ilaç sektörü kariyerime Bilim İlaç ile başladım, ardından Sanofi,Novo Nordisk ve Biofarma’da pazarlama ve satış yöneticiliği yaptım. 2013’ten beri Yeditepe Üniversitesi’nde bütünleşik pazarlama iletişimi yüksek lisans programında dijital pazarlama dersleri veriyorum. 2012’de dijital pazarlama ve sosyal medya alanında hizmet veren bir ajans olan Social Touch’ı kurdum. Marketing Türkiye dergisinde köşe yazarı olarak dijital iletişim ve pazarlama üzerine yazılar yazıyorum. 2012’den beri aktif olarak sivil toplum kuruluşlarında görev yapıyorum. Kanserle Dans Derneği’nin genel sekreteri,İstanbul Tıp Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin yönetim kurulu üyesiyim.

En son ne zaman Ereğli’ye geldiniz? Sizce bu süreçte Ereğli’de nelerin değiştiğini düşünüyorsunuz?

En son 3 sene önce geldim. Üzülüyorum bu duruma aslında ama maalesef daha sık gelemiyorum. Ben 1992 senesinde üniversitede okumak için Ereğli’den ayrılmıştım. Yıllar içinde en çok Erdemir sinemasının kapanması beni üzmüştü. O sinemada Cuma ve Cumartesi akşamları pek çok taşra kentindeki gence kısmet olmayacak bir sosyal ortamımız vardı. Büyük bir nimetti bence. Ereğli bence Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri. Güneşin bu kadar güzel battığı çok az yer gördüm.

Ereğli’nin en çok neyini özlüyorsunuz?

Gün batımını, Erdemir sinemasını, çileğini, balığını ve sahilini. Çarşısını da çok severim, kendimi eski günlerde gibi hissetmemi sağlıyor.

Ereğli ile ilgili hatırladığınız yada unutamadığınız bir anınızı bizimle paylaşırmısınız?

Ereğli ile ilgili aklımda kalan en güzel anılarım, Anadolu Lisesi’nde geçmiştir sanırım. O zamanlar Milliyet Liselerarası Müzik Yarışması vardı. Her sene büyük heyecanla provalar yapılır, 3-4 otobüs İstanbul’a gidilir ve okul orkestrası desteklenirdi. Bunları dün gibi hatırlıyorum.

Ereğli denildiğinde aklınıza gelen 3 şey?

Deniz, balık, çocukluğum.

İşinizin dışındakı vakitlerinizde neler yapmaktan hoşlanırsınız?

5 senedir hem bilimsel hem profesyonel hem de güncel konularda yazılar yazıyorum. yakında bir bölümünü yazdığım kitap basılacak ve satışa sunulacak. Üniversite yıllarımda 5 sene radyoculuk yapmıştım, fırsat buldukça bilgisayarımdaki uygulama ile radyo programı yapıyorum. Sahilde bisiklete binmeyi çok seviyorum. Yemek yapmayı da yemeyi de çok seviyorum. Oğlumla türlü oyunlar oynuyoruz, o da çok zevkli benim için. Eşimle birlikte farklı coğrafyalara gitmek,gezmek ve keşfetmek benim yıllardır en çok keyif aldığım şeyler.

Hayatta sizi en mutlu eden şey nedir?

Hayatta beni en çok mutlu eden şey, sabah kalktığımda o gün ve sonrası için bir amaca, umuda, sağlığa ve güce sahip olmak.

Leave A Reply